امنیت در سایت, خطا های وردپرس

فعال سازی گواهینامه SSL در وردپرس

فعال سازی گواهینامه SSL در وردپرس

مطمعنا شما نیز تا به حال وارد سایتی شده اید که در بالا کنار دامنه سایت به شما اخطار ناامن بودن سایت به نمایش در آمده است, شما چه کاری میکنید آیا اطلاعات خودتان را وارد آن سایت میکنید؟ مطمعنا که نه شما هیچ گونه اطلاعاتی در آن وب سایت وارد نخواهید کرد چرا که اخطار نا امن بودن سایت را مشاهده کرده اید , حالا بیایید فرض بکنیم که شما یک وب سایت دارید و همین خطا را دارد, بنظر شما کاربرانی که وارد سایت شما میشوند چه کاری انجام میدهند؟

خب مطمعنا متوجه شدید که این موضوع چقدر مهم میباشد حالا برای این که این اخطار را از بالایی مرورگر ها در وب سایت خودتان برای همیشه حذف بکنید باید SSL سایت را فعال بکنید تا امنیت سایت تکمیل بشود در این آموزش یعنی فعال سازی گواهینامه SSL در وردپرس میخواهیم به صورت کامل این اخطار را از وب سایت حذف بکنیم, این موضوع حتی برای بهینه سازی وب سایت نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

آنچه در ادامه میخوانید:

کاربرد SSL در سایت چیست؟

قبل از این که بیاییم SSL را در سایت فعال سازی بکنیم بزارید بدونیم که اصلا کاربرد SSL در وب سایت چیست؟ خب بزاریم بگم که SSL در اصل اطلاعات دریافتی بین کاربر و سرور وب سایت را به هم دیگر منتقل میکنید این کار را با رمزگذاری مخصوصی انجام میدهد که از هک شدن اطلاعات کاربران و حتی سرور وب سایت جلوگیری میکنید, باید بگوییم که SSL تنها از اطلاعات کاربران محافظ نمیکند بلکه از اطلاعات کلی وب سایت نیز محافظت میکنید!

SSL چیست و چه کاربردی دارد؟

حالا میبینیم که این موضوع یک حالت امنیتی دارد که باید به آن توجه ویژه ای بشود, یک نقطه دیگر ما در وب سایت ها سعی میکنیم تا توجه موتورهای جستجو را به سایتمان جلب بکنیم تا بتوانیم در رتبه های بهتری قرار داشته باشیم حالا بنظر شما اگر یک موتور جستجو مثل گوگل ببیند که سایت شما از امنیت خوبی برخودار نیست شما را برای کاربرانش نمایش میدهد؟ قطعا که سعی میکند به شما اعتبار کمتری بدهد با فعال سازی SSL در وب سایت شما میتوانید جایگاه بسیار مناسب تری در گوگل کسب بکنید

SSL در دو حالت رایگان و پولی

تفاوت SSL رایگان و پولی در چیست؟ بزارید بگیم که دو نوع تفاوت اساسی دارند که در اولین حالت روند کدگذاری مطالب میباشد یعنی رمزگذاری های SSL رایگان و پولی با یک دیگر کمی تفاوت دارد که قطعا رمزگذاری SSL پولی بسیار کاملتر خواهد بود و در دومین حالت مدت زمان فعال بودن میباشد شما اگر یک SSL پولی از یک سایت معتبری دریافت بکنید به صورت سالانه یا دو ساله دریافت خواهید کرد اما SSL های رایگان مدت زمان کمتری دارند.

به هیچ وجه نگران نباشید چرا که اکثر شرکت های هاستینگ این SSL را به صورت رایگان در اختیار شما میگذارند بنابراین نیازی به خرید ندارید اما اگر میخواهید به بهترین حالت SSL دست یابید بهتر است یکی را از وب سایت های معتبر خریداری بکنید و آن را در سایت نصب بکنید, حالا در ادامه خواهیم گفت که چگونه فعال سازی گواهینامه SSL در وردپرس را انجام بدهید.

نصب SSL با افزونه Really Simple SSL

حالا نوبت به فعال سازی SSL در وردپرس میباشد برای انجام این کار کافیست افزونه Really Simple SSL را در سایت وردپرسی خودتان نصب بکنید, این پلاگین وردپرسی نیز در دو نسخه رایگان و پولی ارائه شده است و باز هم نسخه پولی امکانات بسیار کاملتر و تنظیمات بیشتری را در اختیار شما میگذارد, برای این که هزینه های زیادی انجام ندهید بهتر است نسخه رایگان را در سایت نصب بکنید!

نسخه رایگان این افزونه کار شما را راه می اندازد بنابراین وارد بخش افزونه ها شده و این افزونه را در سایت نصب بکنید اگر در نصب افزونه نیاز به کمک دارید مقاله آموزشی نصب افزونه را مطالعه بکنید ما در این مقاله آموزشی به صورت کامل توضیح داده ایم که چگونه میتوانید افزونه ها را در سایت نصب بکنید, حالا بگذریم بعد از نصب افزونه این پلاگین کار خودش را انجام میدهد و تنها کافیست وارد بخش تنظیمات آن شده و موارد را فعال سازی بکنید به همین راحتی SSL در سایت شما نصب شد.

درضم این پلاگین ویژگی های بسیار زیادی دارد که میتوان گفت جزو افزونه های ضروری وب سایت میباشد چرا که همیشه SSL وب سایت را مورد برسی قرار میدهد و اگر کوچکترین مشکلی در SSL سایت باشد به شما گزارش میدهد, بنابراین نصب آن در یک وب سایت وردپرسی ضروری میباشد.

جمع بندی مطالب

به صورت کلی در مقاله آموزشی متوجه شدیم که SSL در وب سایت بسیار مهم هست بنابراین نباید در نصب آن در وب سایت کوتاهی کرد, همچنین نصب گواهینامه SSL در وردپرس بسیار کار راحتی میباشد و تنها نیاز است تا یک افزونه رایگان را در وب سایت نصب بکنید به همین راحتی SSL در وب سایت شما فعال سازی میشود و با گزارش ناامن بودن سایت خداحافظی میکنید, شما میتوانید همه سوالات خود را در مورد SSL با ما در بخش نظرات سپرسید ما پاسخ گوی شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *