بهینه سازی سایت

آموزش آپدیت دستی افزونه و قالب های وردپرسی

آموزش آپدیت دستی افزونه و قالب های وردپرسی

آپدیت افزونه ها و قالب های سایت از موارد بسیار مهمی است که باید به آن ها دقت کافی را داشته باشید, شما باید هر زمان که فرصت داشتید افزونه ها و قالب های سایت خود را به صورت کامل آپدیت بکنید و به نسخه های جدید ارتقا بدهید, با این کار شما دو تا ویژگی بدست می آورید که یکی از آن ها استفاده از امکانات جدید ابزار های سایت مانند افزونه ها میباشد, و در حالت دوم امنیت وب سایت شما ارتقا پیدا میکند و سایت خود را از نظر امنیت بهینه میکنید.

در این آموزش آپدیت دستی افزونه و قالب های وردپرسی با ما در ابزار مکس همراه باشید تا به صورت کامل به شما بگوییم که چگونه میتوانید آن ها را در سایت آپدیت بکنید, آپدیت افزونه ها رایگان بسیار راحت میباشد و تنها با چند کلیک ساده میتوانید آن ها را آپدیت بکنید, در این آموزش تمرکز ما روی قالب های وردپرسی و افزونه هایی میباشد که در مخزن وردپرس وجود ندارند میباشد. تا بتوانید به راحتی آن ها را بروزرسانی بکنید.

آنچه در ادامه میخوانید:

چرا باید قالب ها و افزونه های وردپرسی را آپدیت بکنیم؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش بی آید این است که اصلا چرا باید قالب ها و افزونه ها را در سایت آپدیت بکنیم؟ در جواب باید بگوییم که با آپدیت کردن ابزار های سایت شما امکانات بیشتری در اختیار خواهید داشت, در نظر داشته باشید که ممکن است یکی از ابزار های شما دچار مشکل شده باشد با آپدیت احتمال رفع آن مشکل بسیار زیاد میباشد!

نسخه های جدید ابزار ها همیشه از امنیت و امکانات بسیار زیادی برخودار هستند, به همین دلیل امنیت سایت شما نیز یک مرحله قوی تر میشود, و امنیت در سایت های بسیار مهم است و باید به آن دقت کافی شود, اگر این دو دلیل برای شما کافی است پس بهتره همیشه قالب های وردپرسی و افزونه های وردپرسی سایت خود را به صورت کامل آپدیت شده نگه دارید.

آپدیت قالب و افزونه های وردپرسی رایگان در وب سایت

شاید شما در وب سایت شما از قالب ها و افزونه های رایگان وردپرسی استفاده شده باشد, اپدیت این مدل ابزار ها بسیار راحت میباشد و تنها کاری که در آپدیت افزونه های رایگان باید بکنید این است که وارد بخش بروزرسانی سایت خود شده و تیک ابزار هایی که میخواهید آپدیت بشوند را بزنید, از قالب تا افزونه تفاوتی ندارد اگر رایگان هستند تیک همه را بزنید و روی گذینه بروزرسانی کلیک بکنید با این کار تمامی ابزار های سایت شما بروز خواهند شد.

نحوه دستی آپدیت افزونه از طریق پیشخوان وردپرس

حالا برای این که بتوانید افزونه های پولی را در سایت خود آپدیت بکنید با ما در این بخش همراه باشید, برای آپدیت شما ابتدا نیاز دارید تا فایل آپدیت شده محصول را در اختیار داشته باشید, مثلا در سایت ما یعنی ابزار مکس میتوانید به بخش حساب کاربری خود شده و از قسمت دانلود فایل آپدیت شده افزونه خود را دانلود بکنید, بعد از بدست آوردن فایل وارد بخش افزونه ها روی گذینه افزودن کلیک بکنید.

در صفحه باز شده شما لیستی از پلاگین های رایگان وردپرسی را مشاهده میکنید, در بالای صفحه یک گذینه به اسم بارگذاری افزونه وجود روی آن گذینه کلیک کنید, برای درک بهتر این موضوع به تصویر پایین دقت بکنید.

با کلیک روی گذینه بارگذاری افزونه یک بخش برای شما باز میشود که شما باید در این بخش فایل افزونه مورد نظر را انتخاب بکنید, برای انتخاب کافیست روی گذینه Browse کلیک بکنید, با این کار بخش فایل های کامپیوتر شما باز میشود که شما باید فایل افزونه مورد نظر را انتخاب بکنید.

با کلیک روی گذینه بارگذاری افزونه یک بخش برای شما باز میشود که شما باید در این بخش فایل افزونه مورد نظر را انتخاب بکنید, برای انتخاب کافیست روی گذینه Browse کلیک بکنید, با این کار بخش فایل های کامپیوتر شما باز میشود که شما باید فایل افزونه مورد نظر را انتخاب بکنید. سپس بعد از انتخاب روی گذینه نصب کلیک بکنید تا فایل انتخاب شده در سایت بارگذاری شود.

بعد از آپلود افزونه صفحه جدید برای شما نمایش داده میشود, همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید ما در حال آپدیت افزونه درگاه پرداخت ارز مجازی ووکامرس هستیم, حالا اگر روی گذینه بارگذاری شده را جایگزین فعلی نمایید کلیک بکنیم افزونه انتخاب شده آپدیت خواهد شد, به همین راحتی توانیستم افزونه ها را از طریق پیشخوان وب سایت وردپرسی خود آپدیت بکنیم.

نحوه دستی آپدیت افزونه از طریق هاست وب سایت

حالا ممکن است که در هنگام آپدیت افزونه از طریق پیشخوان وب سایت به مشکل بر بخورید در این صورت شما دو تا راه کار دارید اولین راه کار ارسال تیکت به پیشتیبانی هاست وب سایت میباشد که آن ها آپلود مکس ورژن پی اچ پی  شما را باید افزایش بدهند با این کار شما میتوانید به راحتی افزونه ها را از طریق پیشخوان سایت خود آپلود بکنید, حالا در دومین روش شما میتوانید افزونه ها را از طریق هاست وب سایت خودتان انجام بدهید که کار بسیار راحتی میباشد!

برای نصب افزونه ها از طریق هاست ابتدا وارد هاست وب سایت خود شده و از قسمت File Manager وارد بخش فایل های هاست بشوید, در صفحه باز شده روی گذینه public_html کلیک بکنید در این بخش تمامی فایل های وب سایت شما قرار دارد.

پس از ورود به بخش public_html شما تمام فایل های وب سایت خودتان را مشاهده میکنید, حالا باید به پوشه اصلی افزونه ها برویم برای این کار وارد پوشه wp-content بشوید.

در پوشه باز شده شما چندین پوشه مشاهده میکنید که یکی از آن ها به اسم plugins قرار دارد این پوشه مخصوص همه افزونه های سایت میباشد و حالا باید وارد پوشه plugins بشوید.

پس از ورود به بخش افزونه ها نوبت به آپلود فایل آپدیت شده افزونه میرسد روی گذینه آپلود کلیک بکنید و افزونه را در هاست آپلود بکنید, بعد از آپلود تنها کاری که باید بکنید این است که فایل آپلود شده بدون دست زدن به چیزی از حالت فشرده خارج بکنید! روی فایل آپلود شده راست کلیک بکنید و گذینه Extract را بزنید تا فایل از حالت فشرده خارج بشود.

پس از استخراج افزونه شما به راحتی در سایت آپدیت خواهد شد, دیدی کار سختی نیست؟ همیشه سعی بکنید افزونه های سایت خود را بروز نگه دارید, با این وب سایت خود را بهینه تر و با امنیت بیشتر حتی روی سئوی وب سایت نیز امتیاز هایی دریافت میکنید, آپدیت بودن افزونه ها در سایت یکی موارد مهمی است که باید به آن ها دقت کافی را داشته باشد.

نحوه دستی آپدیت قالب از طریق پیشخوان وردپرس

آپدیت قالب های وردپرسی روند مشابهی به افزونه ها دارد و تنها چند بخش متفاوت خواهد بود, اجازه بدید این آموزش را در چند خط برای شما آموزش بدهید, برای آپدیت افزونه از طریق پیشخوان وارد بخش افزونه ها قسما افزودن شدیم و فایل افزونه را آپلود کردید و ابزار مورد نظر را آپدیت کردیم, حالا برای این که بتوانید یک قالب وردپرسی را آپدیت بکنید ابتدا نیاز دارید تا فایل آپدیت شده قالب مورد نظر را در اختیار داشته باشید!

بعد از بدست آوردن فایل مورد نظر از قسمت نمایش وارد بخش پوسته های وب سایت خود بشوید, در قسمت بالای صفحه یک گذینه به اسم افزودن وجود دارد با کلیک بر روی آن گذینه شما وارد بخش افزودن قالب وردپرسی میشود در صفحه ساز شده یک گذینه به اسم بارگذاری پوسته وجود دارد روی آن گذینه کلیک کرده و فایل آپدیت شده را در سایت خود آپلود بکنید با این کار پوسته شما آپدیت خواهد شد, متوجه شدی که همانند آپدیت افزونه میباشد.

نحوه دستی آپدیت قالب از طریق هاست وب سایت

حالا برای این که بتوانید از طریق هاست این کار را انجام بدهید شما باید از قسمت public_html وارد بخش wp-content در این قسمت به جای انتخاب پوشه افزونه ها باید پوشه قالب را انتخاب بکنید بنابراین وارد پوشه themes بشوید, این پوشه مخصوص قالب های وب سایت میباشد, دوباره شما باید فایل قالب آپدیت شده خود را آپلود بکنید و سپس آن را از استخراج بکنید تا از حالت فشرده در بی آید به همین راحتی شما قالب سایت خود را آپدیت کردید.

جمع بندی مطالب

همانطور که مشاهده کردید آپدیت افزونه و قالب های وردپرسی بسیار راحت میباشد و حتی کاملا مشابه هم دیگر هستند شما اگر یکی را یاد گرفته باشید میتوانید هر دو مورد را در سایت وردپرسی خود آپدیت بکنید, ما این آموزش را به صورت اختصاصی از سایت ابزار مکس برای شما عزیزان ارائه کرده ایم امیدواریم از این آموزش لذت کافی را برده باشید, همچنین میتوانید هر گونه سوالی را در زمینه آموزش آپدیت دستی افزونه و قالب های وردپرسی میتوانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *