هاست و دامنه

آموزش نصب بسته آسان وردپرس – کار با افزونه Duplicator

آموزش نصب بسته آسان وردپرس

شما برای این که بتوانید یک سایت را بالا بیارید ابتدا نیاز به یک هاست و دامنه دارید بعد از تهیه هاست و دامنه حالا میتوانید بر روی آن سایت های جذابی را طراحی بکنید و حتی از دمو ها استفاده بکنید, ما در سایت ابزار مکس محصولات از پیش طراحی شده ارائه داده ایم به اسم سایت های آماده این سایت ها دارای بسته نصبی آسان هستند که شما باید بتوانید آن ها را بر روی هاست خود نصب بکنید, توجه داشته باشید که با نصب بسته تمامی دمو ها به هاست شما منتقل میشود!

اجازه بدهید قبل از این که آموزش نصب بسته آسان وردپرس شروع کنیم یک توضیحات کاملی ارائه بدهیم تا متوجه بشوید که بسته آسان یعنی چی! به طور مثال اگر بخواهید یک سایت را طراحی بکنید و تنظیمات آن را بدهید کلی زمانبر بوده و باعث از دست رفتن وقت و با کلی هزینه بالا می آید, در این میان ما سایت های آماده را ارائه داده ایم که میتوانید آن ها را به صورت آماده داشته باشید و از طراحی کردن سایت فرار بکنید, این کار در صرفه جویی وقت شما نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود!

برای این که این سایت ها را در هاست خود نصب بکنید نیاز است تا با روند نصب بسته آسان آشنا باشید, این کار بسیار آسان میباشد ما در ادامه این آموزش را به صورت کامل ارائه کرده ایم با ما تا پایان این آموزش از سایت ابزار مکس همراه باشید.

آنچه در ادامه میخوانید:

آموزش نصب بسته آسان یا سایت آماده وردپرس

قبل از هر کاری غیر ضروری بریم سراغ آموزش, اولین کاری که باید بکنید این است که وارد هاست خود شده و از قسمت file manager وارد قسمت فایل های هاست خود بشوید سپس قسمت public_html را پیدا کرده و وارد بشوید, توجه داشته باشید که این قسمت باید کاملا خالی باشد تا بتوانید سایت آماده یا بسته آسان را در آن نصب بکنید, بعد از وارد شدن به این بخش گذینه آپلود را زده و فایل که از سایت ما دریافت کرده اید آپلود کنید.

حالا طبق گفته بعد از این که وارد بخش فایل هاست خود شدید نوبت میرسد تا فایل دریافتی را آپلود بکنید, توجه داشته باشید که حتما در قسمت public_html فایل را آپلود بکنید, همچنین دقت داشته باشید که هیچ فایل در این بخش نباید وجود داشته باشد, نقطه دیگه این فایل به احتمال زیاد حجم نسبتا زیادی به بقیه دارد و احتمال دارد کمی زمانبر باشد این موضوع به اینترینت شما بستگی دارد. بعد از آپلود شدن نوبت میرسد تا فایل را از حالت فشرده خارج بکنیم!

بعد از آپلود نوبت استخراج فایل میباشد همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید باید روی فایل آپلودی راست کلیک کرده و گذینه Extractرا بزنید با کلیک بر روی این گذینه یک پنجره برای شما باز میشود در این مرحله نیاز نیست کار خاصی انجام بدهید و تنها روی گذینه Extract Files کلیک کنید تا فایل از حالت فشرده در بیاید, اگر فایل را از سایت ما دریافت کرده باشید سه تا فایل برای شما نمایش میدهد که یکیش فشرده هست و یکی دیگه برای آموزش نصب میباشد

فایل آموزش نصب کاری به نصب بسته آسان ندارد بنابراین آن را انتخاب کرده و حذف بکنید, دو تا فایل دیگر که یکی فشرده هست دوباره از حالت فشرده در بیارید, با این کار لیستی از فایل ها برای شما به نمایش در می آید که تماما برای سایت لازم هستند و در اصل همان فایل های سایت شما هستند, توجه داشته باشید که پس از استخراج فایل های فشرده آن ها را از هاست خود پاک بکنید چرا که هم فضای هاست را اشغال میکنند و هم از لحاظ امنیتی مناسب نیست.

ساخت دیتابیس برای نصب سایت آماده در هاست

حالا که مراحل قبلی را پشت سر گذاشتیم نوبت میرسد تا یک دیتابیس برای سایت بسازیم, ساخت دیتابیس بسیار راحت میباشد کافیست به بخش اصلی هاست خود برگشته و روی گذینه MySQL® Database Wizard کلیک کنید, دلیل این که گفتیم از این بخش دیتابیس بسازید این است که به صورت مرحله ای راحت میتوانید دیتابیس مورد نظر را بسازید.

در صفحه باز شده شما باید یک اسم برای دیتابیس خود انتخاب بکنید, اوجه داشته باشید که اسم انتخاب شده به صورت انگلیسی باشد و در صورت امکان با حروف کوچک اسم را انتخاب بکنید, این اسم دیتابیس شما قرار است باشد پس از انتخاب اسم روی گذینه next step کلیک کنید با این کار وارد مرحله ای بعدی میشوید!

در مرحله دوم از شما یوزر برای دیتابیس میخواهد دوباره در این صفحه نیز یک اسم انتخاب کنید, پیشنهاد میشود برای راحتی کار همان اسم قبلی انتخاب کنید تا بعدا دچار سردرگمی نشوید, در این بخش نیز بعد از انتخاب اسم نیاز دارید تا یک پسورد نیز برای یوزر خود در نظر بگیرید پیشنهاد میشود روی گذینه Password Generator کلیک کرده تا پسورد پیشنهادی به شما بدهد توجه داشته باشید این پسورد را کپی کرده و جایی نگه دارید برای نصب سایت آماده نیاز میباشد سپس روی گذینه Create User کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی بشوید.

بعد از این که وارد بخش مرحله سوم شدید باید تیک تمام گذینه ها را بزنید برای راحتی کار روی گذینه ALL PRIVILEGES کلیک کنید تا تمام تیک ها زده بشوند, بعد از این که تیک همه را زدید روی گذینه next step کلیک کنید, به همین راحتی دیتابیس شما ساخته شد.

اگر بعد از رد شدن از سه مرحله اول با تصویر بالا رو به رو شدید بهتون تبریک میگم دیتابیس شما با موفقیت ساخته شده حالا باید بریم ادامه آموزش نصب بسته آسان وردپرس, همانطور که قبلا گفته شد حتما باید پسورد و اطلاعات ساخت دیتابیس را داشته باشید آن ها را در یک جا داشته باشید, بریم مراحل بعد نصب سایت آماده!

ادامه مراحل نصب بسته آسان وردپرس

حالا بعد از ساخت دیتابیس وارد مرحله جدیدی از نصب میشویم در ابتدا نام دامنه خود را در یکی از تب های مروگر بنویسید و در ادامه دامنه کلمه installer.php را قرار بدهید, اگر بخواهیم مثال بزنیم به این صورت میشود https://abzarmax.org/installer.php به جای دامنه abzarmax.org اسم دامنه شما قرار میگرید, بعد از نوشتن گذینه اینتر را در کیبورد خود زده تا صفحه لود شود.

در صفحه باز شده شما میتوانید این سایت آماده را به دو روش نصب بکنید برای این که نصب بسته آسان وردپرس برای شما به درستی انجام شود شما باید روی گذینه Advanced کلیک بکنید تا مراحل نصب برای شما 4 شود با این کار نصب به درستی انجام خواهد شد.

در بخش Setup باید اطلاعات دیتابیسی که ساختی را قرار بدهید, همانظور که مشخص است فیلد Database همان اسم دیتابیس ما میباشد, فیلد یوزر User اسم یوزر دیتابیس میباشد و فیلم آخر یعنی Password پسورد یوزر میباشد همان که گفتیم کپی کنید و در جایی آن را نگه دارید.

بعد از وارد کردن اطلاعات دیتابیس در فیلد های مشخص شده روی گذینه validate کلیک کنید تا دیتابیس شما را برسی کند اگر اطلاعات دیتابیس شما درست وارد شده باشد یک صفحه باز میشود, تنها کاری که باید در این صفحه انجام بدید این است که تیک درخواستی را بزنید و روی گذینه Next کلیک کنید تا وارد مرحله بعد بشوید.

در صفحه باز شده کار خاصی نیاز نیس انجام بدهید و تنها روی گذینه Next کلیک کنید, توجه داشته باشید به هیچ عنوان تیک ها غیر فعال یا فعال نکنید, این تیک ها برای فایل های دیتابیس سایت آماده یا همان بسته نصبی آسان ضروری میباشند!

مرحله سوم از نصب بسته نصبی آسان وردپرس بسیار مهم میباشد اگر آن را فراموش بکنید باید دوباره از اول این مراحل را پیش بروید, در این محله شما باید اطلاعات ورود به پنل مدیریت را وارد بکنید, در اصل شما با این اطلاعات بعنوان مدیر سایت میتوانید وارد پیشخوان سایت وردپرس خود بشوید.

برای وارد کردن اطلاعات ابتدا روی گذینه Admin Account کلیک کنید و تیک گذینه Create New User را فعال بکنید در فیلد های باز شده با دقت اطلاعات ورود به پیشخوان از جمله یوزرنیم, پسورد, نام و … را وارد بکنید, دقت داشته باشید اگر این مرحله را به درستی انجام ندهید باید تمام مراحل نصب را از اول طی بکنید.

خب بعد از کلیک بر روی گذینه Next مراحل نصب بسته نصبی آسان وردپرس به پایان میرسد و یک صفحه به شما نمایش میدهد که با کلیک بر روی گذینه Admin Login شما به بخش ورودی پیشخوان هدایت میشود, در این بخش باید اطلاعات که بعوان یوزرنیم و پسورد در نظر گرفتید را وارد بکنید به همین راحتی سایت شما نصب و فعال شد!

توجه: در نصب سایت های آماده ممکن است برخی از افزونه ها غیر فعال بشوند و اگر سایت شما بعد از نصب در صفحه اصلی به جای عکس ها و متن های درست کد نشون داد شما باید از طریق پیشخوان سایت خود وارد بخش افزونه ها شده و تمامی افزونه های غیر فعال مخصوصا افزونه ویژوال کامپوزر را فعال بکنید با این کار سایت شما به درستی کار خواهد کرد.

جمع بندی مطالب

اگر تا اینجا تمام موارد را به درستی پیش رفتید تبریک میگویم شما با موفقیت یک بسته نصبی آسان وردپرس را نصب کردید, نکات تکمیلی که باید بهتون بگم اینه که وارد پیشخوان سایت خود شده و از قسمت تنظیمات ایمیل خودتون رو ست بکنید از قبل ایمیل سازنده سایت وجود دارد آن را پاک کرده و ایمیل خودتون رو قرار بدهید, همچنین وارد بخش کاربران شده و کاربران دیگه رو پاک کنید مخصوصا کاربر طراح سایت رو با این تنها شما مدیر خواهید ماند.

و این بود آموزش نصب بسته نصبی سایت آماده با کمک افزونه Duplicator در اصل شما کار با این افزونه وردپرسی رو یاد گرفتید, اگر هر گونه سوالی در زمینه نصب سایت آماده دارید در بخش نظرات با ما در میان بزارید ما پاسخگوی شما خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *