دسته بندی نشده

آموزش نصب افزونه در وردپرس

آموزش نصب افزونه در وردپرس

در دنیای وردپرس یک بخشی بعنوان افزونه در اختیار داریم , این افزونه ها میتوانند قابلیت های فراوانی را به سایت ما اضافه بکنید, باید توجه داشته باشید که هر کدام این افزونه ها قابلیت های مخصوص خود را دارند و میتوانند در طراحی سایت به شما بسیار کمک بکنند, لیستی از این افزونه ها به صورت رایگان در اختیار شما قرار دارد که تنها با چند کلیک ساده میتوانید از آن ها در سایت خود استفاده بکنید!

اما بخش دیگری از این افزونه ها نیز وجود دارند که به صورت پولی ارائه شده است و قابلیت های بسیار کامل تری دارند, ما در بخش افزونه های وردپرسی لیستی از این افزونه ها پولی را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم میتوانید از آن ها نیز استفاده بکنید!, روند نصب افزونه های پولی کمی متفاوت است و ما قصد داریم در این آموزش از ابزار مکس هر دو روش را به شما یاد بدهیم با ما همراه باشید!

آنچه در ادامه میخوانید:

نکاتی که باید به آن ها قبل از نصب افزونه دقت کرد!

درسته که هر افزونه ای میتواند یک سری قابلیت به سایت اضافه بکند, اما شما باید بدانید که این افزونه کمی از منابع سایت شما را اشغال میکنند و اگر تعدادی زیادی از آن ها در سایت شما نصب شود میتواند سرعت سایت را بسیار پایین بیاورد بنابراین شما باید افزونه ای که صدردصد مورد نیاز شما میباشد در سایت خود نصب بکنید!

نکته دوم افزونه ها در نسخه های مختلفی ارائه میشوند و امکان دارد که با سایت شما سازگار نباشد, این ناسازگاری با سایت و یا حتی با قالب سایت میتواند بعد از نصب افزونه مشکل ساز باشد, برای این که بتوانید بهترین افزونه ها را دریافت بکنید شما باید آن ها از سایت های معتبر مثل ابزار مکس یا سایت های معتبر دیگه که محصولات افزونه را ارائه میدهند تهیه بکنید!

آموزش نصب افزونه در وردپرس با چندین راه کار

حالا اگر شما در نصب افزونه وردپرسی در سایت خود مشکل دارید در این آموزش تا آخر با ما همراه باشید ما چندین روش در نصب افزونه به شما یاد خواهیم داد تا بتوانید به راحتی هر افزونه ای که دوست داشتید را در سایت خود نصب و فعال سازی بکنید! با ما همراه باشید!

1 - نصب افزونه های رایگان از طریق پیشخوان وردپرس

نصب افزونه های رایگان در سایت های وردپرسی بسیار آسان میباشد چرا که این افزونه در پیشخوان شما وجود دارد و تنها با سرچ کردن اسم و کلیک روی گذینه نصب شما میتوانید افزونه مورد نظر را در سایت خود نصب بکنید! برای انجام این کار وارد پیشخوان سایت خود شده و از قسمت افزونه ها روی گذینه افزودن کلیک کنید!

بعد از کلیک روی افزودن وارد این صفحه میشوید که هزاران هزار افزونه رایگان را در اختیار شما میگذارید, در قسمت جستجو شما میتوانید افزونه مورد نظر خود را جستجو بکنید, توجه داشته باشید که این افزونه رایگان هستند و نیازی به پرداخت هزینه به ان ها وجود ندارد و کافیست آن ها را سرچ کرده و روی گذینه نصب کلیک بکنید! یادتان باش بعد از کلیک روی گذینه نصب حتما منتظر باشید تا گذینه فعال شدن برای شما نمایش داده شود سپس روی گذینه فعال سازی افزونه کلیک کنید تا در سایت شما افزونه فعال شود!

2 - نصب افزونه های پولی از طریق پیشخوان وردپرس

حالا در این میان افزونه هایی هم هستن که به صورت غیر رایگان ارائه میشن این افزونه کاملا اختصاصی کدنویسی شده میشن و برای نصب روند متفاوتی را در پی دارند! توجه داشته باشید که این افزونه ها را حتما از سایت های معتبر دریافت بکنید! برای نصب افزونه های اختصاصی وارد بخش افزونه ها و افزودن بشوید, در بالای صفحه یک گذینه به اسم بارگذاری افزونه وجود دارد روی آن کلیک بکنید!

حالا در باکس باز شده دو تا قسمت وجود دارد که یکی برای نصب و یکی برای انتخاب فایل افزونه میباشد, ابتدا روی گذینه Browese میتوانید فایل افزونه را انتخاب بکنید, این فایل باید با فرمت زیپ باشید تا بتوانید آن را نصب بکنید, بعد از انتخاب کردن روی گذینه نصب کلیک کنید!

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید من یک افزونه یعنی المنتور پرو را برای نصب انتخاب کرده ام حالا با کلیک بر روی گذینه نصب افزونه المنتور برای نصب نخواهد شد, بعد از کلیک روی نصب کمی منتظر بمانید تا افزونه در سایت آپلود شود مدت زمان آپلود به اینترنت و حجم افزونه شما دارد بنابراین بعد از کلیک یکمی صبور باشید تا افزونه آپلود شود!

بعد از کمی صبر و تحمل اگر افزونه به درستی آپلود شود وارد صفحه جدیدی میشود که در تصویر بالا نمایش داده شده است, در این بخش به شما دو تا گذینه میدهد که باید کلیک بر روی گذینه فعال کردن افزونه, پلاگین آپلود شده شما در سایت فعال میشود و میتوانید از آن استفاده بکنید, گذینه دوم رفتن به نصب کنندع افزونه میباشد که با کلیک بر روی آن افزونه فعال نمیشود اما در سایت آپلود شده است و میتوانید با مراجعه به بخش افزونه آن را فعال بکنید!

3 - نصب افزونه ها از طریق هاست وب سایت

گاهی اوقات پیش می آید که نمیتوانیم از طریق پیشخوان افزونه ای را نصب بکنیم, این موضوع مخصوص افزونه های پولی میباشد چرا که افزونه های رایگان همیشه به راحتی در سایت نصب میشود, حالا برای این که بتوانیم همه افزونه ها را به راحتی در سایت خود نصب بکنیم روش سومی هست که از طریق هاست وب سایت انجام میشود, این هاست مهم نیس که سی پنل است یا دایرکت ادمین, برای نصب وارد هاست خود شده از قسمت File Manager وارد بخش public_html بشوید!

قسمت public_html جایی میباشد که فایل های سایت شما در آن قرار دارید و ما میخواهیم فایل افزونه وردپرسی را به صورت دستی به فایل های وردپرسی اضافه بکنیم, در این قسمت پوشه wp-content را پیدا بکنید, چرا که از این قسمت میتوانیم به افزونه های سایت دسترسی داشته باشم!

بعد از وارد شدن به پوشه wp-contentیک پوشه دیگری به اسم plugins وجود دارد از اسم اسن پوشه مشخص است که دقیقا افزونه های شما در این پوشه قرار میگرید, وارد پوشه plugins نیز بشوید تا مراحل نصب افزونه از طریق هاست را نیز مو به مو پیش بریم!

بعد از ورود به بخش اصلی افزونه ها حالا کاری که باید انجام بدهید این است که فایل افزونه خود را در این بخش آپلود بکنید, توجه داشته باشید که فایل شما باید فرمت زیپ باشد تا بتوانیم در هاست استخراج بکنیم, حالا روی گذینه آپلود کلیک کنید و فایل افزونه خود را برای آپلود انتخاب بکنید!

حالا بعد از این که افزونه را در پوشه pluginsآپلود کردیم دوباره وارد پوشه plugins شده و افزونه را از حالت فشرده یعنی زیپ در بیاورد, برای انجام این کار در هاست سی پنل کافیست روی فایل افزونه راست کلیک کرده و گذینه Extract را بزنید با این کار افزونه از حالب فشرده در می آید!

بعد از انجام تمام این کار ها وارد پیشخوان سایت خود شده و به قسمت افزونه ها بروید, در لیست افزونه پلاگینی که در هاست آپلود کرده اید نیز وجود دارد آن را پیدا کنید و گذینه فعال کردن را بزنید, به همین راحتی افزونه از طریق هاست آپلود و نصب شد!

بعد از کلیک بر روی گذینه فعال نمایید میتوانید از افزونه آپلود شده در هاست به راحتی استفاده بکنید, توجه داشته باشید نصب افزونه از طریق هاست کمی سختر از پیشخوان خود وردپرس میباشد اما یک راه کار کامل برای تمام افزونه ها میباشد, بنابراین گذینه مناسبی در مواقع ضروری میباشد.

جمع بندی مطالب

همانطور که مشاهده کردید نصب افزونه در سایت های وردپرسی بسیار راحت میباشد, نصب از طریق پیشخوان همیشه قابل اجرا نیست مخصوصا زمانی که افزونه شما از حجم زیادی برخودار است, اما نصب از طریق هاست میتواند همیشه به کمک شما بیاید و شما میتوانید هر افزونه ای با هر چقدر حجم که خواستید در سایت خود نصب بکنید, یک نقطه اجازه بدهید بهش اشاره بکنیم, نصب زیادی افزونه در سایت باعث کندی در آن میشود بنابراین در نصب پلاگین ها زیاده روی نکنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *