خطا های وردپرس

آموزش غیرفعال کردن افزونه های وردپرسی

غیر فعال کردن افزونه های وردپرسی از طریق پیشخوان

زمانی که یک وب سایت وردپرسی با مشکل و خطا رو به رو میشود برای پیدا کردن ارور معمولا باید تمام افزونه ها را در سایت خود غیر فعال بکنید, این کار بسیار راحت میباشد و تنها با چند کلیک ساده میتوانید افزونه ها را غیر فعال بکنید! اما در گاهی اوقات نیز شما نمیتوانید به پیشخوان سایت خود دسترسی داشته باشید که این یکم موضوع را سخت میکند! اما نگران نباشید ما در ادامه آموزش غیر فعال کردن افزونه های وردپرسی را از سایت ابزار مکس به شما عزیزان یاد داده ایم!

آنچه در ادامه میخوانید:

ویدئو آموزش غیرفعال سازی پلاگین های وردپرسی

غیر فعال کردن افزونه های وردپرسی از طریق پیشخوان
نمایش ویدیو درباره غیر فعال کردن افزونه های وردپرسی از طریق پیشخوان

غیر فعال کردن افزونه های وردپرسی از طریق پیشخوان

حالا برای این که بتوانید افزونه های سایت خود را از طریق پیشخوان سایت خود غیرفعال بکنید, ابتدا وارد بخش پیشخوان سایت خود شده و وارد قسمت افزونه های سایت خود بشیود, به همین راحتی وارد بخش افزونه ها میشوید و حالا با چند کلیک ساده میتواند آن ها غیر فعال بکنید.

ورود به بخش افزونه در پیشخوان سایت وردپرسی

حالا در این صفحه که وارد شدید شما کافیست تیک همه افزونه ها را بزنید, سپس از قسمت بالا یعنی کارهای دسته جمعی گذینه غیرفعال کردن را انتخاب بکنید, و سپس اجرا را بزنید, با این کار افزونه های انتخاب شده شما به صورت کامل غیر فعال میشود!

به همین راحتی تمام افزونه های سایت شما غیرفعال شدند, حالا ممکن است که شما به پیشخوان سایت خود دسترسی نداشته باشید در این صورت یک روش دیگر است که از طریق هاست وب سایت انجام میشود که بسیار راحت میباشد با ما در ادامه راحت افزونه های وردپرسی سایت خود را از طریق هاست غیرفعال بکنید.

غیر فعال کردن افزونه های وردپرسی از طریق هاست

حالا همانطور که گفته شد ممکن است شما نیاز به غیر فعال کردن افزونه ها در سایت داشته باشید اما نتوانید به پیشخوان سایت خود دسترسی داشته باشید در این صورت میتوانید از طریق هاست خود این کارو انجام بدهید, باید بگیم که این کار بسیار آسان است! حالا برای انجام این کار وارد هاست سایت خود بشوید! سپس روی گذینه File Manager کلیک کنید. وارد پوشه Public_HTML بشوید.

حالا وارد پوشه wp-content بشوید این بخش مخصوص فایل های وردپرس سایت شما میباشد.

حالا در صفحه باز شده یک پوشه به اسم Plugins وجود دارد که مربوط به فایل های افزونه ها شما میباشد, برای این که بتوانید افزونه ها را بدون از دست دادن فایل هایشان غیرفعال بکنید اسم پوشه را تغییر بدهید برای این کار روی پوشه راست کلیک بکنید و گذینه Rename را بزنید و اسم پوشه را تغییر بدهید, با این کار افزونه های شما تماما غیرفعال میشوند.

حالا به همین سادگی توانستید تمام افزونه ها را از طریق هاست غیرفعال بکنید, حالا پس از این که ارور سایت را پیدا و رفع کردید اسم پوشه را به Plugins تغییر بدهید تا پوشه افزونه به حالت اول  برگردد!

جمع بندی مطالب
حالا غیرفعال سازی افزونه در وردپرس به همین راحتی قابل انجام است برای غیرفعال سازی به دو روشی که گفتیم میتوانید انجام بدهید, باید بگیم که در روش دوم هاست شما فرقی ندارد و تنها کاری که باید بکنید این است اسم پوشه افزونه ها عوض بکنید فرقی ندارد که هاست شما سی پنل باشد یا دایرکت ادمین, شما میتوانید تمام سوالات خود را از ما در بخش نظرات بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *