بهینه سازی سایت, خطا های وردپرس

روش های جلوگیری از دانلود ویدئو در وردپرس

چگونه از دانلود ویدئو در سایت های وردپرسی جلوگیری کنیم؟

در حال حاظر در دنیای وب به خصوص سایت های آموزشی محتوای ویدئویی تولید میکنند که این ویدئو میتواند کلی زمانبر و هزینه بردار باشد حالا در این میاد برخی از افراد آن ویدئو را دانلود کرده و به سود خود از آن استفاده میکنند, برای همین بهتر است که تا جای ممکن دانلود ویدئو برای سایت های آموزشی سخت باشد تا به راحتی قابل کپی بردار نشود.

دانلود ویدئو واقعا برای بعضی از سایت ها بسیار مضر میباشد و بهتر است تا از دانلود شدن ویدئو ها جلو گیری شود, حالا با ما از سایت ابزار مکس همراه باشید تا با دو روش ساده از دانلود ویدئو در سایت های وردپرسی جلوگیری بکنید.

آنچه در ادامه میخوانید:

چگونه از دانلود ویدئو در سایت های وردپرسی جلوگیری کنیم؟

خب باید بگیم که جلوگیری از دانلود ویدئو در سایت های وردپرسی کار سختی نیست ما در ادامه دو روش گفته ایم که میتوانید با هر کدام که راحتر بودید استفاده بکنید, هر دوی این آموزش ها آسان هستند بنابراین نگران نباشید و با ما در ادامه این آموزش همراه باشید! راستی به ویدئو آموزشی هم یه نیگا بندازید کارو راحتر میکنه.

پخش ویدیو

1- استفاده از پلاگین های وردپرسی

در حال حاظر افزونه های وردپرسی بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام از آن ها کار خاصی انجام میدهند, حالا در زمینه ویدئو افزونه های زیادی وجود دارند که میتوانید برای جلوگیری از کلیک راست کاربران استفاده بکنید, همچنین این پلاگین ها گذینه دانلود را حذف کرده و با این کار کاربر قادر به دانلود ویدئو نمیباشد! پیشنهاد ما یکی از این دو افزونه میباشد:

  • پلاگین پارس پلیر
  • پلاگین jwPlayer

به صورت کلی هیچ تفاوتی ندارد که از کدوم افزونه استفاده میکنید هر دوی این پلاگین ها نمیگذارند کاربر ویدئوی آپلود شده در سایت شما را دانلود بکند, باید اضافه بکنیم که پلاگین jwPlayer سازنده آن خارجی میباشد و کار کردن با آن یکم مشکل است در هر صورت تفاوت خاصی در این زمینه یعنی جلو گیری از دانلود ویدئو در وردپرس ندارند.

2- استفاده از کد نویسی و اضافه کردن آن به فایل htaccess

میگن کار از محکم کاری عیب نمیکند شما بعد از این که از اروش اول استفاده کردید بسیاری از کاربران شما قادر به دانلود ویدئو نخواهند بود اما توجه داشته باشید که برخی از افراد راه گریزی برای این کار پیدا میکنند سر صحبتم با افراد برنامه نویس میباشد یا کسانی که کمی از طراحی سایت سر در میارن در اصل آن ها میتوانند با ترفندایی بازم ویدئوی شما را دانلود بکنند, حالا اگر شما روش دوم را نیز در سایت خود اعمال بکنید هیچ شخصی قادر به دانلود ویدئو از سایت شما نخواهد بود!

ما در ادامه یک تیکه کد برای شما عزیزان آماده میکنیم با اضافه کردن این تیکه کد به فایل htaccess در هاست میزبانی سایت خود همه راه های دانلود ویدئو را در سایت خود میبندید و دیگر هیچ فردی قادر به دانلود حتی از طریق سورس نخواهد بود, تیکه کد در ادامه قرار داده شده است کپی کرده و در فایل htaccess قرار بدید به همین راحتی از دانلود شدن ویدئو جلو گیری میکنید.

				
					RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?YourDomain.com [NC] 
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?YourDmain.com.*$ [NC] 
RewriteRule \.(gif|jpg)$ - [F]
				
			

دلیل جلوگیری از دانلود ویدئو در سایت چیست؟

فرض بکنید یک ویدئو با زحمت و کلی هزینه گرفته اید و در سایت خود آپلود کرده اید, حالا در این میان افرادی در کمین شما هستند تا ویدئو را بدزدند و در سایت خود منتشر بکنند, فکر میکنم با مثالی که زدم متوجه این سوال که چرا باید از دانلود ویدئو جولوگیری کرد و گرفتید, مورد دیگری که مهم میدانم بگم بهتون این است که اگر ویدئوی شما در سایت های مختلف آپلود شود اعتبار خودش را از دست میدهد.

حالا اگر حوصله روش های جلو گیری که گقته شد را ندارید حداقل میتوانید یک آیکون یا برند بر روی ویدئو های خود قرار دهید با این کار کمی از پخش شدن ویدئو ها جلو گیری میکنید و اعتبار اصلی ویدئو را به برندی که قرار داده اید منتقل میشود, این موضوع را جدی بگیرید میتوانید به معرفی برند شما نیز کمک بکند!

جمع بندی مطالب

همانطور که در این مطاله کردید محافظت از ویدئو های آپلود شده یک کار بسیار مهم و ضروری میباشد که تقریبا کمتر کسی به این موضوع اهمیت میدهد اما با دلایلی که آوردیم مطمعن باشید با جلوگیری از دانلود ویدئو میتوانید برند خود را بهتر برای کاربران به نمایش بگذارید, همچنین ما دو روش بسیار ساده برای شما در نظر گرفتیم که میتوانید به راحتی از دانلود ویدئو ها جلوگیری بکنید! اگر سوالی دارید میتوانید در بخش نظرات از ما بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *