خطا های وردپرس

رفع خطای حالت تعمیر در وردپرس با روش های کاربردی

رفع خطای حالت تعمیر در وردپرس با روش های کاربردی

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا در زمینه ساخت وب سایت میباشد که در بین همه محبوب میباشد و میتوان با استفاده از آن سایت های کاربردی و گرافیکی جذابی را طراحی کرده با این حال ارور های مخصوص به خود را دارد که یکی از آن خطای حالت تعمیر میباشد این ارور زمانی در سایت رخ میدهد که شما سعی بکنید یک افزونه یا قالبی را در سایت بروزرسانی بکنید و اگر این فرایند به صورت درست انجام نشود خطای حالت تعمیر در سایت به نمایش در می آید.

شما اگر یک سایت وردپرسی داشته باشید مطمعنا این کلمه را ارور را در سایت مشاهده کرده اید که گفته شده است [ جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. یک دقیقه دیگر مراجعه کنید. ] در چنین زمان هایی در اصل سایت شما دارد یک چیزی را بروزرسانی میباشد که میتواند افزونه یا قالب باشد, حالا ما در سایت ابزار مکس به صورت کامل توضیح داده ایم که چگونه میتوانید این ارور را از وب سایت خود رفع بکنید.

آنچه در ادامه میخوانید:

دلایل ایجاد خطای حالت تعمیر در وردپرس چیست؟

به زبان سایت هر زمان که شما میخواهید یک بروزرسانی در سایت خود انجام بدهید در طی مدت زمان بروزرسانی سایت از دسترس کاربران خارج شده و با خطای حالت تعمیر وردپرس رو به رو میشوند و هر چقدر این بروزسانی شما طول بکشد مطمعنا این خطا نیست در سایت شما باقی خواهد ماند و بعد از اتمام بروزرسانی این مشکل به صورت خودکار از سایت حذف و یا همان رفع میشوند.

اگر بخواهیم به دلیل ایجاد خطای حالت تعمیر اشاره بکنید زمانی که شما یک فایلی را در سایت وردپرسی خود بروزرسانی میکنید یک فایل در هاست شما به اسم Maintenance ایجاد میشوند و کاربرد فایل تنها نمایش خطا برای کاربران در طی مدت زمان آپدیت میباشدو بعد از آپدیت مشکل رفع میشود این روند به صورت کلی همیشه و هر زمانی که میخواهید یک چیزی را در پیشخوان سایت وردپرسی خود آپدیت بکنید رخ میدهد.

راه حل گذشتن خطای تعمیر در سایت های وردپرسی

در بخش بالا گفته شد که این ارور زمانی برای کاربران به نمایش در می آید که شما بخواهید یک فایلی را در سایت آپدیت بکنید, پس طبیعی میباشد که بعد از آپدیت شدن کامل ارور رفع شده و سایت به خوبی دوباره کار بکند بنابراین در این زمان ها نیازی نیست کار خاصی انجام بدهید و تنها منتظر بشوید تا آپدیت سایت کامل شود, پس از اتمام کافیست سایت را دوباره بازخوانی کرده و ببینید که مشکل شما رفع شده است.

مشاهده شده است که در برخی از زمان ها این ارور پایدار بوده و با گذشتن حتی نیم ساعت ارور رفع نمیشود, طبیعتا این موضوع باعث نارضایتی کاربران سایت میشود و اگر سریعا مشکل رفع نشود حتی میتواند بر روی سئوی وب سایت نیز تاثیر بگذارد, حالا ما راه حل رفع خطای حالت تعمیر در وردپرس را برای شما آموزش و توضیح خواهیم داد.

رفع خطای حالت تعمیر در وردپرس با ترفندی طلایی

حالا اگر بعد از بروزرسانی و یا حتی روند بروزسانی طولانی شد شما باید این مشکل را به صورت دستی از سایت حذف بکنید, اگر مطالب بالا را مطالعه کرده باشید متوجه میشوید که یک فایل به اسم Maintenance در هاست قرار دارد, و این فایل زمانی در هاست ایجاد میشوند که شما در حال بروزرسانی باشد, حالا برای این که بتوانید خطای حالت تعمیر در وردپرس را رفع بکنید باید این فایل را از هاست خود حذف بکنید.

این کار بسیار راحت میباشد تنها کافیست وارد هاست وب سایت خود شده و از قسمت File Manager وارد بخش Public_HTML بشوید در این بخش یک فایل به اسم Maintenance قرار دارد فایل را پیدا بکنید و آن را از هاست حذف بکنید به همین راحتی مشکل شما به صورت کلی حل شد و دیگر این خطا در سایت نمایش داده نمیشود, با این حال اگر بخواهید دوباره فایلی را آپدیت بکنید فایل دوباره در سایت ایجاد میشود.

جمع بندی و خلاصه مطالب

همانطور که متوجه شدید خطای حالت تعمیر در وردپرس یک خطای بسیار ساده میباشد و در اصل هیچ مشکلی ندارد و صرفا یک اطلاع رسانی میباشد که افراد متوجه بروزرسانی باشند در اکثر مواقع این خطا بعد از بروزرسانی رفع میشود اما در برخی از مواقع رفع نشده و تنها باید به صورت دستی از طریق هاست این مشکل را از سایت رفع کرد, هر گونه سوالی دارید با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *