هاست و دامنه

آموزش صفر تا صد ایجاد ساب دامین در هاست

آموزش کامل ساخت ساب دامنه در هاست

ساب دامین میتواند کمک بزرگی در زمینه تقصیم بندی بخش های اصلی وب سایت برای ما انجام بدهد ما در مقاله قبلی به اسم “ساب دامین چیست؟” به صورت کامل با این موضوع آشنا شدیم! حالا میخواهیم در این مقاله صورت کامل با روند ساحت یک ساب دامین آشنا بشویم با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه میخوانید:

ساخت ساب دامین با چند کلیک ساده

حالا بدون حرف اضافه ای اجازه بدهید مستقیم بریم سر موضوع یعنی آموزش صفر تا صد ایجاد ساب دامین, برای ساخت ساب دامین ابتدا وارد هاست وب سایت خود بشوید و سبس روی گذینه Domains کلیک کنید تا وارد بخش دامین های هاست بشویم!

بخش دامنه های هاست

بعد از این که روی گذینه دامین کلیک کردید وارد بخشی دیگه ای میشوید که لیستی از دامنه ها را به شما نشان میدهید یعنی اگر شما قبلا ساب دامنه ای ساخته باشید در این لیست قرار میگیرد اما اگر هیچ چیزی نساختید تنها دامنه اصلی هاست به نمایش در می آید, حالا برای ساخت یک ساب دامین جدید روی گذینه Create A New Domain کلیک کنید!

مشاهده لیست دامنه ها و زیر دامنه ها

ممکن است مفید باشد!

/5

حالا وارد صفحه جدیدی میشویم که مخصوص سایت ساب دامین میباشد در این بخش شما باید یک اسم برای زیر دامنه خود انتخاب بکنید برای مثال اگر میخواهید این ساب دامنه را به هاست متصل بکنید میتوانید از پیش وند dl استفاده کنید که به این صورت میشود “dl.damin.com” البته شما محدودیتی در انتخاب اسم ندارید و میتوانید هر اسمی را انتخاب بکنید.

بعد از نوشتن اسم یک تیک وجود دارد که به اسم “Share document root” است بهتر که تیک این گذینه را نیز بزنید  و در آخر روی گذینه Submit کلیک بکنید به همین راحتی ساب دامین شما ساخته میشود.

چگونه ساب دامین بسازیم؟

کار تمام است و ساب دامنه شما به صورت کامل با اسم انتخابی شما ساخته شد حالا میتوانید از قسمت فایل های هاست روی این ساب دامنه هاست دیگر و یا هر چیزی بسازید, اگر این ساب دامین را برای هاست دانلود میساختید باید آی پی هاست را نیز روی ساب دامنه ست بکنید تا به یک دیگر متصل بشوند.

جمع بندی و خلاصه مطالب

همانطور که در این آموزش ساخت ساب دامین در هاست مشاهده کردید روند ساخت بسیار آسانی دارد و تنها با چند کلیک ساده و تنظیم یک اسم ما متوانستیم یک ساب دامین در هاست بسازیم, امیدواریم از این آموزش در ابزار مکس لذت برده باشید شما میتوانید همه سولات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *